MemoGym: Posilňovňa európskej pamäti

Populárno-vzdelávací projektu na posilňovanie historickej pamäti v duchu európskych hodnôt, zameraný najmä na atraktívnosť spôsobu komunikácie s mladým publikom. Interaktívna výstava bábok v životnej veľkosti, ktoré predstavujú šesť slovenských osobností, ktoré svojím celoživotným postojom a prácou uchovávali a kultivovali demokratické európske hodnoty a orientáciu na vyspelé demokratické európske štáty.

 

Projekt je nastavený ako súčasť strategickej komunikácie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o prioritných oblastiach zahraničnej a európskej politiky SR, najmä členstve SR v Európskej únii a NATO.

Galéria (Facebook Via Cultura)

Zhmotnené spomienky – osobnosti komunikujú so stredoškolskými a vysokoškolskými študentmi o historických súvislostiach európskej orientácie Slovenska. Via Cultura; Inštitút pre kultúrnu politiku považuje za jednu prioritu dneška dôraz na kontinuitu nezdeformovanej historickej pamäti , najmä ak prieskumy medzi študentmi naznačujú, že im chýbajú vedomosti o skutočných osobnostiach slovenskej a európskej histórie 20. storočia.

Projekt MVZP/2018/40 realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v rámci dotačného programu Medzinárodné vzťahy a zahraničná politika SR. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedné občianske združenie Via Cultura; Inštitút pre kultúrnu politiku, Štefánikova 25, 811 09 Bratislava, IČO 42262119

AK ste škola alebo kultúrno-vzdelávacia organizácia a máte záujem o zapožičanie bábok a príslušenstva, kontaktujte nás prosím na adrese ikp(zavinac)ikp.sk

mzv

#mysmeeu